Vietcong clan [Army]

Načítaní
Made by
Načítaní

Tipy & triky

1)    Pokud vám hra bude cukat (dělává to většinou při větších přestřelkách), snižte si kvalitu zvuku klidně na minimum. Nemá cenu snižovat rozlišení nebo barevnou hloubku, které na běh hry nemají prakticky žádný vliv.

2)    Rozhodně si vyzkoušejte trénink. Má opravdu skvělou atmosféru a stojí za absolvování. Průpovídky instruktora vás rozesmějou a vtáhnou do hry. Trénink se skládá ze čtyř částí - pohybování, střelba z lehkých zbraní, střelba z těžkých zbraní a bojování v týmu.

3)    Nezapomínejte, že vaše postava má ke své uniformě připevněnou baterku. V některých úrovních ji nelze použít, ale až ji budete opravdu potřebovat bude k dispozici. Mimo baterku můžete použít také chemické světlice, které vydávají poměrně jasné světlo, ale nejsou tak spolehlivé.

4)    Dávejte si pozor na pasti! Je jich poměrně velké množství, například granát v plechovce, jehož pojistka je připevněna k lanku nataženému přes cestu. Zneškodnění těchto pastí můžete provést dvěma způsoby: přijďte opatrně ke granátu a mechanismus zlikvidujte klávesou "použij", nebo do granátu z větší vzdálenosti střelte a on vybuchne. Druhý způsob vám však moc nedoporučuji, protože tak můžete přilákat Vietnamčíky.

5)    Vždy, když dobojujete, prošacujte padlé nepřátele (klávesou "použij"). Můžete najít zbraně, munici, granáty a také obvazy. Je to opravdu dobrá vlastnost hry, protože když si náhodou na základně vyberete sniperku do další mise a zjistíte, že ji vůbec nevyužijete, můžete ji vyměnit za samopal.

6)    V zápalu boje často zjistíte, že vám dochází střelivo, že máte málo zdraví a podobně. Lepší než opustit úkryt a snažit se vyhledat spoluhráče je přivolat si je pomocí numerické klávesnice. Jedním stiskem klávesy celkem bezpečně získáte pomoc, kterou zrovna potřebujete, ať už je to střelivo nebo ošetření. Pokud jste na tom opravdu špatně, zavolejte kulometčíka, aby vás kryl.

7)    Používejte zbraně s větší kapacitou zásobníku! Například místo M-16 vsaďte spíše na Thomson. Má totiž v zásobníku o 12 nábojů více než M-16. Thomson má skoro stejný dostřel jako M-16 a navíc pálí relativně přesně i od boku. Také pálí jednotlivé střely v dávkách ve velmi krátkých intervalech, díky čemuž je vhodný ke zběsilému "kropení".

8)    Kryjte se! Podobně jako ve skutečném boji, i ve Vietcongu je dobrý úkryt vojákův nejlepší přítel. Džungle je plná nejrůznější vegetace a dalších předmětů, které slouží jako dobrý úkryt a umožní vám projít úrovní ve skrytu, aniž by vás nepřítel zpozoroval. Naopak nejhorší věc, kterou můžete udělat, je zbrkle pobíhat v otevřeném prostoru. Tak jste výborně vystaveni nepříteli, kterému nečiní žádné problémy se do vás trefit.

9)    Ne všechny zbraně mají stejně kvalitní mířidla, a pouze Dragunov a Garand jsou vybaveny optikou. V boji je však často potřeba před útokem místo nejprve důkladně prohlédnout. K tomu výborně poslouží dalekohled - má veliké zvětšení a je vždy po ruce. Nezapomínejte na něj!

10)    Čím těžší zbraň držíte, tím pomaleji se pohybujete. S pistolí nebo lehkou puškou v rukou poběžíte dost rychle, avšak nejrychleji se budete pohybovat, pokud vezmete do ruky nůž.

11)    Pokud jste v zákrytu, můžete použít funkci vyklánění k tomu, abyste s minimální ztrátou krytí vykoukli z úkrytu nebo vypálili nějakou tu dávku. Používejte tuto možnost jak jen to půjde, protože vám to může zachránit život.

12)    Nepodceňujte nůž! Pokud se dokážete dostat nepříteli takříkajíc na kůži, několik bodnutí ho spolehlivě usmrtí. V husté vegetaci nebo zástavbě se často vyplatí přiběhnout až k nepříteli, který obyčejně potřebuje pár okamžiků, aby namířil, a prostě ho zapíchnout. Podříznout protihráče nožem v multiplayeru je opravdu husarský kousek, jímž si vysloužíte oprávněný obdiv ostatních.

13)    Naučit se správně zacházet s granáty se může zdát zpočátku těžké, ale při dodržení pár jednoduchých pravidel mohou být smrtící. Nezapomínejte, že granáty vybuchují pět až šest vteřin po odjištění, takže když cílíte na běžícího nepřítele, hoďte granát před něj tak, aby vybouchl v okamžiku, kdy k němu přiběhne. K čištění bunkrů nebo místností plných nepřátel se hodí vrh spodem (pro hod použijte pravé tlačítko myši). Ze začátku vám bude asi dělat hod granátů problémy, ale můžete se to naučit ve výcvikovém kurzu.

14)    V džungli se přestřelky odehrávají na relativně malou vzdálenost, a proto pokud vás nepřítel spatří, má dobrou šanci, že vás na místě zastřelí. Na druhou stranu je výhodou vietnamského terénu, že je členitý a skýtá spoustu potencionálních úkrytů. Umění správného krytí je ve Vietcongu ta nejdůležitější dovednost. Shnilá kláda ležící přes cestu se může ve štěkotu kalašnikovů v mžiku stát vaším přítelem.

15)    Myslíš si, že jsi tvrdý a máš na to? Zkus si projít hru na obtížnost "Vietnam" - bez ukládání, bez ukazatelů munice a zdraví. Takhle nějak to totiž bylo ve skutečnosti... Ačkoliv to není lehké, je to zábavné a hlavně docela realistické.

 
Načítaní Dík ,ze ste navštívili náš web!!![A nevsimejte si tech blbych reklam]